پیشنهادهایی برای فروش و نصب دوربین مدار بسته
 
آرشیو
درباره وب

تاریخ: دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 بازدید: 170 نویسنده: amir

در این مقاله بسیار کاربردی قصد داریم تا در مورد تحولات دوربین های مدار بسته در سالهای اخیر بحث کنیم و امیدواریم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما بازدید کنندگان گرامی درج نماییم.
بیشترین تغییرات و تحولات دوربین مدار بسته در سالهای اخیر مربوط به رزولوشن تصاویر در این محصولات بوده است.همانطور که می دانید دوربین  های مدار بسته آنالوگ نمی توانستند جزئیات تصاویر را به خوبی نمایش دهند و هنگامی که نیاز به استخراج جزئیات از تصاویر بود این دوربین ها کاربرد زیادی نداشتند مگر در مواردی که دوربین شما نزدیک به سوژه مورد نظر نصب شده باشد.
بیشترین حرکت بنیادی در دوربین های مدار بسته ارتقا رزولوشن تصویر به کیفیت full hd 1080p در سال 2015 بود.این تغییرات باعث شد تا نسل دوربین های مدار بسته آنالوگ به کل نابود شوند و با توجه به مناسب شدن قیمت این تجهیزات در مدت زمان کم و اختلاف قیمت کم انها با انواع HD 720p و نوع انالوگ ، فروش این تجهیزات بیش از پیش افزایش یافت.
بطوریکه در سال 2016 مدلهای دوربین مدار بسته با رزولوشن تصویر 720p به حالت discontinue یا توقف تولید در آمدند.
پس از این مورد دوربین های مدار بسته 4 مگاپیکسلی در سال 2016 ظهور کردند که رزولوشنی دو برابر دوربین های 1080p دارند.با توجه به اختلاف قیمت 10 الی 20  در صدی این دوربین ها با انواع 1080p تمایل به خرید این محصولات بیشتر از انواع فول اچ دی می باشد.
اما مشکل کلیدی در دوربین های 4 مگاپیکسلی بازدهی نامناسب آنها در نور کم و یا نور های نا متعارف می باشد.اگر چه ماژول های دید در شب سعی در برطرف کردن این موارد دارند اما این مشکل بطور کامل هنوز مرتفع نشده است.
دوربین های 4k با رزولوشن تصویر 12 مگاپیکسلی دارای رشد متوسطی بوده اند اما در آینده نه چندان دور این دوربین ها نیز رقیب جدی برای نسل قدیم تر محسوب خواهند شد.مخصوصا اینکه امکانات بسیار مناسبی همراه با این دوربین ها ارائه شده است که کنترل شمارش تردد افراد در این دوربین ها یکی از این قابلیت های کلیدی محسوب می شود.

کدک h265


بدون شک یکی از مهم ترین تحولات در حوزه نظارت تصویری را می توان کدک هوشمند h265 نام برد.با توجه به افزایش رزولوشن تصویر در دوربین های مدار بسته نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری برای ذخیره سازی تصاویر حس می شود.با توجه به قیمت بالای هارد دیسک مخصوص دوربین مدار بسته و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای ذخیره تصاویر ، می توان این کدک را عامل بسیار مهمی در تحولات دوربین مداربسته نسل جدید به حساب آورد.
در توضیحات دقیق تر باید بگوییم که این کدک فضای ذخیره سازی بسیار کمتری به نسبت h264 اشغال می کند و دستگاه های دی وی آر و دوربین های مجهز به این کد می توانند تصاویر را با همان کیفیت سابق اما در فضای بسیار کمتری ذخیره کنند.

کیفیت تصویر


در مورد رزولوشن تصویر می توان گفت که  برخی دوربین ها با توجه با دارا بودن رزولوشن های بالا در تفکیک پذیری تصویر بسیار ضعیف هستند و این امر در سالهای اخیر بسیار بهبود پیدا کرده است و کیفیت تصویر و رزولوشن تناسب بسیار بهتری از قبل دارند.

بهبود WDR


دوربین های مدار بسته دارای ویژگی WDR دارای دو پردازنده هستند که یکی برای پردازش تصاویر در نور کم و دیگری برای پردازش تصاویر در نور زیاد طراحی شده اند.دوربین های دارای این ویژگی قیمت بالاتری به نسبت سایر دوربین های مدار بسته دارند.اما امروزه دوربین های معمولی نیز با دارا بودن قابلیت WDR بهبود چشمگیری در تصاویر بازه های متنوع نور دارند که این ویژگی نیز روز به روز در حال بهبود می باشد تا جایی که WDR به یکی از المان های اصلی در تمام دوربین های مدار بسته تبدیل خواهد شد.


دوربین-مدار-بسته-و-تحولات-بنیادین-اخیر دوربین-مدار-بسته-و-تحولات-بنیادین-اخیر دوربین-مدار-بسته-و-تحولات-بنیادین-اخیر دوربین-مدار-بسته-و-تحولات-بنیادین-اخیر دوربین-مدار-بسته-و-تحولات-بنیادین-اخیر امتیاز : 179| | دیدگاه(0)
تاریخ: دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 بازدید: 167 نویسنده: amir

 

 
 

 

شاید تا کنون بارها کلمه اینترنت اشیا را شنیده باشید و ندانید که منظور از آن چیست ؟اینترنت اشیا چیست یا اینترنت چیزها و در دوربین مدار بسته چه کاربردهایی دارد ؟
هر شی مجهز به این امکان می تواند داده ها را روی اینترنت ارسال کند و در سمت دیگر گیرنده می تواند داده های ارسال شده توسط آن شی را دریافت کند.
در تعریف کامل تر باید گفت امروزه ابزار های بسیار زیادی در زندگی بشر وجود دارند که می توانند اطلاعات خود را از طریق اینترنت در اختیار کاربر قرار دهند.
مثلا نسل جدید یخچالهای خانگی که اکنون نیز در بازار داخلی کشور خودمان در دسترس هستند می توانند اطلاعات بسیاری را بصورت اینترنتی و کنترل از راه دور در اختیار کاربر خود قرار دهند.بعنوان مثال هنگامی که تعداد تخم مرغ ها از یک حدی کمتر شود یک پیغام مبنی بر خرید تخم مرغ روی گوشی هوشمند خود مشاهده خواهید کرد.همچنین اطلاعات دیگری مانند ولتاژ ورودی یخچال ، میزان دمای داخل آن ، هشدار باز بودن درب و بسیاری از هشدارهای مربوط به یک یخچال را برای شما ارسال کند و این ارسال توسط اینترنت اشیا صورت می گیرد.
نسل جدید ماشین لباسشویی های خانگی نیز می توانند کلیه مراحل شستشو و نوع برنامه شستشو را با شما چک کنند و شما را از تک تک مراحل شستشو با خبر کنند و همچنین شما می توانید انواع تنظیمات مانند دمای آب ، سرعت چرخش خشک کن و ... را توسط گوشی هوشمند خود و از راه دور صورت دهید.
امروزه تجهیزات بسیار زیادی به اینترنت اشیا مجهز گردیده اند و هر دستگاه دارای یک شماره سریال ، نام کاربری و کلمه عبور مجزا است که توسط اپلیکیشن موبایل شرکت سازنده آن می توانید به آن دسترسی داشته باشید و با آن تعامل برقرار کنید.
امروزه انواع دزدگیر اماکن وجود دارند که می توانند کلیه تنظیمات خود را از همین راه بپذیرند و شما بتوانید به راحتی از راه دور و توسط بستر اینترنت با  آن تعامل داشته باشید.

کاربرد اینترنت اشیا در دوربین مدار بسته


اینترنت اشیا در دوربین مدار بسته نیز کاربردهای فراوانی دارد که انتقال تصویر ساده ترین آنهاست.همانطور که می دانید شما بعنوان کاربر دوربین مداربسته می توانید کلیه تنظیمات دستگاه دی وی آر دوربین مدار بسته را از راه دور صورت دهید.تنظیماتی مانند تنظیم تاریخ ، نوع ضبط ، تعویض کلمه عبور ، فرمت کردن هارد دیسک و ... که همگی توسط نرم افزار انتقال تصویر دوربین مدار بسته در دسترس هستند.
امروزه انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه وجود دارند که بدون نیاز به دستگاه دی وی آر می توانند به اینترنت متصل شوند و اطلاعات و آمارهای بسیاری را علاوه بر امکان انتقال تصویر، در اختیار کاربر قرار دهند.همچنین برای راحتی بیشتر کابر دوربین مدار بسته وایرلس (دوربین مدار بسته وای فای) می توانند توسط پهنای باند وای فای به مودم شما متصل شده و اطلاعات را روی وب برا شما ارسال کنند.

جالب است بدانید قیمت دوربین مدار بسته با این امکانات نیز در زنج بسیار اقتصادی قرار دارد و تمام این محصولات امروزه در دسترس هستند.
از جمله این امکانات می توان به ارسال گزارشات تردد ، شمارش نفرات تردد کرده از مقابل دوربین ، گزارشات ورود به مناطق خاص ، گزارشات خروج از مناطق خاص و بسیاری از این قبیل گزارشات را اشاره کرد.
کاربرد اینترنت اشیا در دوربین مدار بسته به سرعت در حال افزایش است و همواره کمپانی های سازنده تجهیزات دوربین مدار بسته در حال بهبود و گسترش امکانات این دستگاه ها هستند.
در تکنولوژی اینترنت اشیا ، دریافت اطلاعات ، ثبت اطلاعات ، ارسال اطلاعات همگی بصورت لحظه ای صورت می گیرد و این اطلاعات برای اموری از قبیل بررسی ، تحلیل و بهبود عملکرد آن شی مورد استفاده قرار می گیرند.


اینترنت-اشیا-در-دوربین-مدار-بسته-و-کاربردهای-آن اینترنت-اشیا-در-دوربین-مدار-بسته-و-کاربردهای-آن اینترنت-اشیا-در-دوربین-مدار-بسته-و-کاربردهای-آن اینترنت-اشیا-در-دوربین-مدار-بسته-و-کاربردهای-آن اینترنت-اشیا-در-دوربین-مدار-بسته-و-کاربردهای-آن امتیاز : 75| | دیدگاه(0)
تاریخ: شنبه 09 اردیبهشت 1396 بازدید: 176 نویسنده: amir

PLC مخفف Power Line Communication می باشد و به معنای ارتباط در خطوط برق می باشد.نسل جدید دوربین مدار بسته تحت شبکه دارای قابلیت PLC می توانند داده های تصویری را بر بستر کابل برق انتقال دهند.با گسترش این تکنولوژی استفاده از دوربین مدار بسته بیسیم کاهش می یابد.زیرا شما می توانید این دوربین ها را در هر مکانی که برق شهر متصل باشد وصل کنید و در سمت NVR تصویر آن را مشاهده کنید.
به این صورت که در هر جای محل مورد نصب تنها کافیست تا دوربین مدار بسته خود و دستگاه NVR آن را به جریان برق 220 ولت مورد استفاده در آن مجموعه متصل کنید.در این صورت این تجهیزات می توانند در بستر شبکه برق داده ها را ارسال کنند و به عبارت دیگر دوربین های مدار بسته از این نوع می توانند PING یکدیگر را بر بستر برق داشته باشند.
حسن این روش در سهولت نصب و همچنین کاهش هزینه های پیاده سازی تجهیزات دوربین مدار بسته تحت شبکه می باشد.شاید با خود بگویید این ارتباط به چه صورت برقرار می شود و چطور امکان دارد که از کابلی که در آن جریان برق شهر قرار دارد می توان به عنوان انتقال دهنده داده های دوربین مدار بسته تحت شبکه استفاده کرد؟
PLC در دو نوع Narrowband و Braodband معرفی شده است.
نوع Narrowband دارای پهنای باند کمتری به نسبت Broadband می باشد و در فرکانس کاری 3 الی 500 کیلوهرتز کاری می کند و می تواند داده ها در در حد چند کیلومتر ارسال کند.پهانی باند ارسال داده ها در این نوع 100 ها کیلوبیت در ثاینه است و نمی تواند برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه که دارای پهانی باند زیادی برای ارسال تصاویر می باشند مورد استفاده قرار بگیرد.
نوع Braodband دارای پهنای باند بسیار بالاتری می باشد و می تواند داده ها را با سرعت 100 ها مگابیت در ثانیه ارسال کند.از این رو تجهیزات دوربین تحت شبکه می توانند در این بستر به خوبی انتقال تصاویر دهند.
نوع پرکاربرد PLC بر بستر برق AC می باشد.اما PLC  بر بستر جریان برق مستقیم یا DC نیز دارای کاربردهای خاص خود می باشد.بعنوان مثال مدار برق اتومبیل ها ، هواپیماها و ... بصورت DC می باشد و در این وسایل نقلیه می تواند از PLC بر بستر برق DC استفاده کرد.
از شرکت های بزرگی که PLC را تامین و توسعه می دهند می توان به Braodcom,Atheros  وmaxim و ... اشاره کرد که همگی از کمپانی های قوی در توسعه ارتباطات شبکه ای و مخابراتی می باشند.
هنگام که یک فرستنده داده ها با استفاده از PLC ، اقدام به ارسال داده ها یا مدوله کردن آنها بر بستر کابل برق می کند ، این داده ها در کلیه خطوط برق آن مرکز ارسال می شوند.اما چه کسی این داده ها را از روی خط بر می دارد ؟ مسلما دستگاه گیرنده های که داده ها را در سمت دوم  دریافت یا دمدوله می کند.
این روند دقیقا در دوربین مدار بسته تحت شبکه به همبن شکل که توضیح دادیم عمل می کند.همانطور که در جدول زیر می بینید قدرتمند ترین نسل این تکنولوژی برای شبکه های خانگی کاربرد دارد که دارای پهنای باندی بیش از یک مگابیت در ثانیه است که برای شبکه های کامپیوتری و همچنین نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه پهنای باند مناسبی می باشد.
در شکل زیر تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی دوربین های مدار بسته با این تکنولوژی را مشاهده می کنید.

دوربین مدار بسته تحت شبکه Plc

در محصولات ارائه شده نسل جدید دوربین های مدار بسته تحت شبکه ، هر دوربین دارای یک آداپتور مخصوص است که ضمن تامین توان دستگاه ، داده ها را روی خط برق ارسال می کند و دستگاه NVR می تواند در سمت دیگر این داده ها را دریافت کند.
همچنین بنا به ادعای سازندگان ، امکان ارسال داده ها تا متراژ 300 متر بر بستر برق با این تکنولوژی میسر می باشد.همچنین قیمت پک 4 عددی از این دوربین ها حدود 2 میلیون تومان در نمونه های مرغوب و 1.6 میلیون تومان در نمونه های رده B می باشد.

منبع: سایت دوربین مدار بسته


دوربین-مدار-بسته-Plc-تحت-شبکه دوربین-مدار-بسته-Plc-تحت-شبکه دوربین-مدار-بسته-Plc-تحت-شبکه دوربین-مدار-بسته-Plc-تحت-شبکه دوربین-مدار-بسته-Plc-تحت-شبکه امتیاز : 122| | دیدگاه(0)
تاریخ: یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 بازدید: 200 نویسنده: amir

 

 
 

 

پیش تر ها دوربین های مدار بسته تنها برای نظارت تصویری استفاده می شدند.اما نسل های جدید انواع دوربین مدار بسته به  امکانات بسیاری مجهز گردیده اند که می تواند نیازهای نظارتی کاربران را بیش از پیش مرتفع کنند.نسل های قدیم دوربین مدار بسته دارای کیفیت تصویر پایینی بودند و از همین رو برای نظارت دقیق تر میبایست تعداد بیشتری از دوربین های مدار بسته را در محیط های دارای درجه امنیتی بالا استفاده کرد.
این در حالی است که دوربین های مدار بسته جدید دارای رزولوشن تصویر بسیار بالایی هستند.از این رو می توان جزئیات را در تصاویر بسیار بهتر  مشاهده کرد.جدا از بحث وضوح تصویر ، دوربین های مدار بسته جدید به امکانات بسیار کاربردی ای مجهز گردیده اند که توابع تحلیل گر تصاویر یکی از مهم ترین آنهاست.

برای آشنایی با تحلیل گر های تصاویر حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:

تحلیل گر تصاویر در دوربین مدار بسته
ویژگی جدید در نسل آینده دوربین های مدار بسته که امروز قصد بررسی آن را داریم حسگرهای راداری می باشند.در ابتدا در مورد حسگرهای راداری باید بگوییم که این حسگرها در نگاه خیلی ساده تشخیص دهنده (detector)هایی هستند که می توانند در کنار دوربین مدار بسته تحت شبکه بکار گرفته شوند و آلارم های مهم را به نرم افزار مدیریت ویدئوها یا همان VMS ارسال کنند.در مورد قیمت دوربین مدار بسته مجهز به حسگر راداری باید گفت محصولات کمپانی های مختلف بسته به نوع و مدل آنها در رنج 3 الی 12 میلیون تومان می باشند.
اما در نگاه ریزتر تفاوت این حسگرها با سایر حسگرهای دوربین مدار بسته در دقت آنها می باشد.بطور واضح تر حسگرهای راداری دوربین مدار بسته  برای استفاده در فضای آزاد کارایی دارند و همانطور که در مورد رادارها می دانید این حسگرها با ارسال فرکانس به محیط و بازخورد آن می توانند اجسام را تشخیص دهند.
حسگرهای راداری دوربین مدار بسته می توانند در آن واحد چندین هدف را شناسایی کرده و تحرکات را به خوبی و با دقت بسیار بالا تحت نظر خود داشته باشند.اما از یک حسگر راداری توقع نداشته باشید که بتواند تحرکات اجسام ریز و کوچک را نیز تحت نظر داشته باشد و آلارم های تحرکات آنها را ارسال کند.این رادارها می توانند با توجه به طول موج و فرکانس ارسالی خود مسافتی بین 40 الی 60 متر را بسته به نوع رادار پوشش دهند که البته در نسل های آینده ممکن است این میزان بسیار افزایش پیدا کند.زیرا اساسا محدودیت ساخت راداری وجود ندارد و این مسافت نیز بسته به نوع دوربین مدار بسته در خود رادار طراحی گردیده است.
شاید برای شما این سوال پیش بیاید که این دوربین ها در چه مکانهایی کاربرد دارند ؟ هر مکانی که دارای درجه امنیتی بسیار بالا باشد و همچنین امنیت پیرامونی برای آن امری حیاتی محسوب شود می تواند از این نوع سنسورها در کنار دوربین های مدار بسته استفاده کند.
پیش تر در مورد تحلیل گر های ویدئویی بحث هایی کردیم و نحوه کار آن را توضیح دادیم.استفاده ترکیبی از رادار و تحلیل گر های ویدئویی می تواند در افزایش کارایی تجهیزات نظارتی بسیار موثر باشد.به عبارت دیگر این دو تکنولوژی توسط ترکیب با یکدیگر می توانند نقص های یکدیگر را پوشش دهند.
دوربین های مدار بسته دارای حسگر راداری ارائه شده تا کنون ، دارای ویژگی ارتباط مستقیم مابین دوربین مداربسته و رادا نمی باشند اما بدون شک در نسل آیند دوربین های دارای این تکنولوژی عملکرد دوربین مدار بسته می تواند بصورت ترکیبی از پردازش تصویر و آلارم های ارسال شده از رادار باشد.بعنوان مثال در یک دوربین مدار بسته PTZ که از سیستم target tracking (تعقیب اتوماتیک سوژه) استفاده می کند ، می توان با پوشش 360 درجه توسط رادار ،هنگامی که سوژه دقیقا پشت به دوربین حرکت می کند ، بلافاصله تشخیص حرکت را با دقت بالایی به دوربین ارسال کرده و بتوان عمل target tracking  را با دقت بالایی صورت داد.
از دیگر محاسن این تکنولوژی این است که تحلیل گر های ویدئویی در شرایط جوی نامناسب مانند برف ريال مه و باران دچار خطای عملکرد می شوند اما رادار در تمام شرایط جوی می تواند به خوبی موانع و حرکات آنها را تشخیص دهد.

در کلام نهایی باید گفت که رادار برای تشخیص و دوربین مدار بسته برای شناسایی سوژه بکار گرفته می شوند و استفاده از توابع VCA (تحلیل گرهای تصاویر) به تنهایی نمی تواند کار تشخیص را با دقت بالایی انجام دهد.


حسگرهای-راداری-در-دوربین-مدار-بسته حسگرهای-راداری-در-دوربین-مدار-بسته حسگرهای-راداری-در-دوربین-مدار-بسته حسگرهای-راداری-در-دوربین-مدار-بسته حسگرهای-راداری-در-دوربین-مدار-بسته امتیاز : 115| | دیدگاه(0)
تاریخ: یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 بازدید: 212 نویسنده: amir

 

 

 

پیش تر در پست های قبلی که در کانال تلگرام دوربین مدار بسته نیز منتشر گردید انواع آموزش های انتقال تصویر دوربین مدار بسته را برای علاقمندان منتشر کردیم.
آموزش های قبلی همگی بر پایه استفاده از سیستم های پردازش ابری Cloud p2p بودند و نیالزی به تنظیمات در مودم شما نداشتند.اما در آموزش امروز می خواهیم انتقال تصویر توسط آی پی استاتیک را آموزش دهیم و این آموزش بدون شک می تواند بسیار مفید باشد.

در این مقاله به انتقال تصویر دوربین هایی که از بستر کابل کواکسیال استفاده می کنند می پردازیم و در مقالات بعدی انتقال تصویر دوربین مدار بسته بیسیم (دوربین مدار بسته وایرلس ) و دوربین مدار بسته تحت شبکه را آموزش می دهیم.

پیرو درخواست های مکرر اعضای کانال ایلیا دیتا بر آن شدیم تا جامع ترین آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته را برای کاربران محترم قرار دهیم تا بتوانند از آن بهره ببرند.
در مرحله اول این آموزش قصد داریم تا با نحوه ارتباط شبکه ای در انتقال تصویر بپردازیم.لازم به ذکر است که توضیحات این بخش بصورت بسیار عامیانه درج شده اند و حد الامکان از باز کردن بحث های مربوط به انتقال داده ها در لایه های شبکه کامپیوتری پرهیز می کنیم.
اولین گام برای انجام انتقال تصویر دوربین مدار بسته این است که شما یک خط اینترنت دارای آی پی ثابت داشته باشید.برای این منظور باید از هر کجا که اینترنت خود را تهیه کرده اید اقدام به خرید آدرس آی پی ثابت یا همان آی پی استاتیک کنید.
حال دلیل خرید آدرس آی پی ثابت چیست ؟ هر بار که شما به اینترنت وصل می شود آدرس آی پی شما تغییر می کند.به عبارت دقیق تر هنگامی که شما مودم خود را روشن می کنید از طرف ارائه دهنده سرویس اینترنت شما ، یک آدرس آی پی متغییر به آن اختصاص می یابد.ممکن است در صورت خاموش و روشن کردن مودمتان آدرس آی پی شما مجدد تغییر کند و برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته نیاز است تا شما دارای یک خط اینترنت با آدرس آی پی ثابت باشید.
برای انجام انتقال تصویر توسط آی پی استاتیک (ثابت) شما باید  تنظیماتی را روی مودم خود صورت دهید.در این تنظیمات شما منابعی از شبکه داخلی خودتان را به اشتراک می گذارید.حال این منابع می توانند هر چیزی باشند که شما در انتقال تصویر دستگاه دی وی آر خود را به اشتراک می گذارید.
با این کار شما در حقیقت اجازه دادید که هر کس آدرس آی پی شما را وارد کند ، بتواند به دستگاه دی وی آر شما دسترسی داشته باشد و بتواند تصاویر دوربین های شما را مشاهده کند.
حال شاید تصور کنید که این روش اصلا امن نیست و ممکن است تا با بدست اوردن آدرس آی پی شما بتوانند تصاویر دوربین ها را مشاهده کنند.برای مقابله با این نفوذ ، شما باید کلمه عبور دستگاه دی وی آر خود را بصورت کاملا ایمن تعریف کنید و آن را در اختیار هیچ کس قرار ندهید.در این صورت زیاد تعجب نکنید اگر تصاویر شما مورد سو استفاده قرار بگیرند.
همانطور که گفتیم پس از اعمال تنظیمات روی مودمتان ، شما دستگاه دی وی آر خود را روی محیط وب به اشتراک می گذارید.حال هر کس می تواند با وارد کردن آدرس آی پی و نام کاربری و کلمه عبور وارد دستگاه دی وی آر شما شده تصاویر را مشاهده کند و از امکانات دیگر مانند بازبینی ویدئو ها ، تنظیمات ساعت و تاریخ و بسیاری گزینه های دیگر استفاده کند.
حال می خواهیم تنظیمات مودم را برای انتقال تصاویر دوربین مدار بسته صورت دهیم.دستگاهی که ما می خواهیم انتقال تصاویر را روی آن انجام دهیم دارای پورت انتقال تصویر موبایلی 34567 می باشد که یکی از پر مصرف ترین دستگاه ها می باشد.زیرا قیمت دوربین مدار بسته AHDD ناسب تر از سایر دوربین ها می باشد.لازم به ذکر است نرم افزار انتقال تصویر موبایل این پورت Xmeyee می باشد و چنانچه پورت موبایل دستگاه دی وی آر شما متفاوت باشد باید نرم افزار مخصوص خود آن را تهیه کنید.
ابتدا وارد منوی تنظیمات شبکه دستگاه دی وی آر خود شوید.
1-اگر گزینه dhcp فعال است آن را به حالت غیر فعال در بیاورید.
2-در قسمت ip address آدرس آی پی دلخواه اما در رنج آدرس های شبکه خود وارد کنید.برای مثال آدرس آی پی 192.168.1.100
3-subnet mask را تغییر ندهید و روی 255.255.255.0  باشد.
4-در قسمت gateway آدرس آی پی مودمتان وارد شود.در اینجا آدرس 192.168.1.1 مد نظر است.
5-برای primary DNS نیز آدرس آی پی مودمتان را وارد کنید. 192.168.1.1
6-برای secondary DNS مقدار 8.8.8.8 را وارد کنید.
سایر مقادیر را نیز تغییر نداده و تنظیمات را ذخیره می کنیم.

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته
حال به تنظیمات مودم می پردازیم.
تصاویر زیر مربوط به مودم های Dlink  می باشد.برای سایر مودم ها نیز تنظیمات انتقال تصویر تفاوت چندانی ندارد.وارد صفحه کانفیگ مودم خود شوید.
برای مودم های dlink بطور پیش فرض آدرس آی پی 192.168.1.1 را در مرور گر خود وارد کنید.سپس در صفحه بعد برای نام کاربری admin و کلمه عبور نیز admin را وارد کنید.
حال شما وارد منوی کانفیگ مودم خود شده اید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته
در منوی advanced گزینه DMZ  را کلیک کرده سپس در قسمت DMZ host ip address  آدرس آی پی دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.192.168.1.100 
حال گزینه save settings را بزنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته
شما تنظیمات مودم و دستگاه دی وی آر خود را انجام داده اید.
حال نرم افزار موبایل مخصوص دستگاه دی وی آر خود را نصب کنید.پورت انتقال تصویر موبایل دستگاه دی وی آر ما 34567 بود که توسط نرم افزار Xmeye می توانید تصاویر این دستگاه ها را ببینید.
حال طبق آموزش های قبلی وارد نرم افزار موبایل شده و گزینه + در گوشه سمت راست صفحه را کلیک کنید.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته
مقادیر را به فرم زیر وارد کنید.
1-برای نام دستگاه ، یک نام دلخواه را وارد کنید.
2-برای آدرس آی پی شما باید آدرس آی پی استاتیکی که خریداری کرده اید را وارد کنید.
3-در قسمت پورت 34567 را وارد می کنید.توجه داشته باشید که دستگاه های مختلف با فریم ور ها و برندهای مختلف دارای پورت موبایلی متفاوتی هستند.
4-برای نام کاربری باید نام کاربری دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.
5-برای کلمه عبور نیز باید کلمه عبور دستگاه دی وی آر خود را وارد کنید.

منبع دوربین مدار بسته


آموزش-انتقال-تصویر-دوربین-مدار-بسته-با-آی-پی-استاتیک آموزش-انتقال-تصویر-دوربین-مدار-بسته-با-آی-پی-استاتیک آموزش-انتقال-تصویر-دوربین-مدار-بسته-با-آی-پی-استاتیک آموزش-انتقال-تصویر-دوربین-مدار-بسته-با-آی-پی-استاتیک آموزش-انتقال-تصویر-دوربین-مدار-بسته-با-آی-پی-استاتیک امتیاز : 96| | دیدگاه(0)
صفحات مطالب
1|
جستجوی مطالب
پیوندها
  • خرید بلیط هواپیما
  • سیستم همکاری در فروش بلیط هواپیما
  • نصب قیمت دوربین مدار بسته
  • ارسال پیوند
  • منوی کاربر
  • صفحه اصلی
  • ارسال پیوند
  • عضویت
  • انجمن
  • تماس با ما