پیشنهادهایی برای فروش و نصب دوربین مدار بسته
 
آرشیو
درباره وب

تاریخ: شنبه 16 دی 1396 بازدید: 130 نویسنده: amir

امروزه داشتن قابلیت دید در شب برای یک دوربین مدار بسته یک میزیت نیست بلکه یک المان ضروری می باشد.پیش تر ها تنها برخی از دوربین های مدار بسته دارای قابلیت دید در شب بودند و امروزه با توجه به کاهش هزینه های تولید برد IRCUT و Array ها LED می توان با کمترین هزینه هر دوربین مدار بسته ای را به قابلیت دید در شب مجهز کرد.

اگر با نحوه کار IRCUT و دید در شب دوربین مدار بسته آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.

وظیفه IR CUT در دوربین مدار بسته

همانطور که می دانید LED های IR اصلی ترین عامل برای نمایش تصاویر دوربین مدار بسته در شب می باشند.برخی موارد نیاز است تا میزان دید در شب دوربین مداربسته افزایش یا کاهش یابد.

چنانچه میزان قدرت و زاویه تابش این IR LED ها به خوبی محاسبه نشود دو حالت پیش می آید.

۱-تابش پرتور مادون قرمز در خارج از کادر تصویر دوربین مدار بسته که هیچ کاربردی ندارد.

۲-متمرکز شدن پرتوها در یک قسمت تصویر و تاریک ماندن سایر قسمت های دوربین مدار بسته.

دید در شب دوربین مدار بسته

 

اگر دوربین شما دارای LED های قدرتمند باشد و کادر تصویر آن جهت نمایش تصاویر نزدیک دوربین انتخاب شده باشد به احتمال قوی تصاویر شما در تاریکی مطلق بیش از اندازه سفید می شوند که اصطلاحا به آن Overexposure گفته می شود.

راهکار این امر نیز خرید دوربین مداربسته مناسب و یا خرید دوربین های دارای Smart IR می باشد که بتوان دید در شبی یکدست را بوجود آورد.

اما چنانچه دوربنی شما دارای دید در شب ضعیف باشد و بخواهید فواصل دورتر را با آن پوشش دهید استفاده از پروژکتور های IR توصیه می شود.استفاده از پروژکتورهای IR باعث افزایش قدرت دید در شب دوربین می شود که می تواند کارایی آن را در تاریکی مطلق افزایش دهد.

استفاده از پروژکتور های IR برای دوربین های مدار بسته مزایایی در پی دارد که مهم ترین انها برد بالا و رفع مشکل حشرات و غبار های محیطی در تصاویر دوربین مدار بسته می باشد.

اما در کنار این مزایا پروژکتورهای IR معایبی را نیز به همراه دارند.قیمت بالاتر آنها به نسبت دید در شب داخلی دوربین بوده و نیاز به کابل کشی و برق رسانی مجزا و عدم استفاده از سیستم هوشمند تنظیم دید در شب Smart IR می باشد.

با توجه به دارا بودن دید در شب داخلی در دوربین های امروزی استفاده از دید در شب توسط پروژکتور های IR بسیار کم و نزدیک به صفر می باشد.زیرا معایب آنها بیشتر از مزایای آنها می باشد.


دید-در-شب-دوربین-مدار-بسته-چگونه-کار-می-کند-؟ دید-در-شب-دوربین-مدار-بسته-چگونه-کار-می-کند-؟ دید-در-شب-دوربین-مدار-بسته-چگونه-کار-می-کند-؟ دید-در-شب-دوربین-مدار-بسته-چگونه-کار-می-کند-؟ دید-در-شب-دوربین-مدار-بسته-چگونه-کار-می-کند-؟ امتیاز : 157| | دیدگاه(0)
تاریخ: پنجشنبه 07 دی 1396 بازدید: 123 نویسنده: amir

اگر شما قصد نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته را برای منزل ، محیط کار و سایر اماکن مربوط به خود دارید بد نیست با ویژگیهای دوربین مدار بسته تحت شبکه آشنا شوید.

دوربین مدار بسته تحت شبکه را اصطلاحا دوربین های آی پی می نامند و بارز ترین تفاوت این دوربین ها با دوربین مدار بسته آنالوگ این است که دوربین های آی پی از بستر شبکه های کامپیوتری استفاده می کنند و همچنین ارسال داده ها در بستر آنها بصورت دیجیتتاالی صورت می گیرد.

پیش تر ها انواع دوربین تحت شبکه دارای مزیت بزرگی به نوع آنالوگ بودند و آن هم کیفیت تصویر بسیار بالای آنها بود.

اما امروزه با تغییرات مهم در پهنای باند و انکودینگ سیگنال ها ارسال تصاویر با کیفیت بالا برای انواع دوربین مدار بسته آنالوگ HD مسیر گشته است.اما آیا تنها کیفیت تصویر بالا مزیت دوربین های آی پی به نسبت سایر تکنولوژی های آنالوگ مانند HDCVI و HDTVI  می باشد ؟

مهم ترین دلیل برتری دوربین مداربسته تحت شبکه به سایر تکنولوژی ها ، منعطف بودن بستر این دوربین ها می باشد.بطوریکه امکان انتقال تصاویر به راههای بسیار دور از طریق لینک های رادیویی و فیبر نوری وجود دارد و این نقصی است که در سیستم مداربسته آنالوگ وجود دارد.

کاربردهای دوربین مدار بسته تحت شبکه

در سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ شما برای هر دوربین میبایست یک کبابل تصویر جداگانه را در نظر بگیرید اما در انواع آی پی این محدودیت وجود ندارد.

بدلیل گستردگی تجهیرات در شبکه های کامپیوتری ، شما می توانید بستر شبکه را مانند موم در دست خود داشته باشید و بتوانید آن را هر طور که دوست دارید تعریف کنید.انواع دوربین مدار بسته بیسیم (دوربین مدار بسته wifi ) نیز تحت همین بستر شبکه Wifi 802.11 کار می کنند.
کاربردهای دوربین مدار بسته تحت شبکه

تصور کنید شما می خواهید برای یک کارخانه که دارای چندین سوله با فواصل زیاد از همدیگر است اقدام به نصب دوربین مدار بسته کنید.چنانچه بخواهید برای هر سوله ۱۰ عدد دوربین مدار بسته نصب کنید و اگر از سیستم آنالوگ استفاده کنید میبایست کابل ها را تا متراژهای بسیار زیادی امتداد دهید که ممکن است با افت سیگنال قابل توجهی مواجه شوید.

اما توسط بستر شبکه و تنها با استفاده از چند لینک رادیویی می توانید تمام تصاویر را با سرعت بالا و بصورت بیسیم انتقال دهید و در وقت و زمان صرفه جویی کنید.

الیته محاسبات پهنای باند دوربین تحت شبکه بسیار مهم است.

یکی از مواردی که باعث می شود که در پروژه های کوچک کمتر از دوربین آی پی استفاده شود قیمت بالاتر تجهیزات تحت شبکه است.بطور مثال می توان گفت تفاوت قیمت دوربین آنالوگ HD با رزولوشن ۲ مگاپیکسل و یک عدد دوربین تحت شبکه ۲ مگاپیکسل برای برندهای مطرح مانند هایک ویژن ، داهوا ، کورتک و … حدود ۹۰ الی ۱۰۰ در صد می باشد.

انعطاف در انتقال تصاویر به قسمت های مختلف سازمان و در درون شبکه نیز از مزایای دوربین آی پی می باشد.شما می توانید با پل زدن بین شبکه های مختلف دسترسی به دوربین ها را در هر جای سازمان امکان پذیر کنید و این یک حسن بسیار بزرگ به شمار می رود.

در کلام آخر باید بگوییم که از مزایای دوربین های تحت شبکه می توان به سیم کشی کمتر و انعطاف بستر را می توان نام برد و قیمت دوربین مدار بسته تحت شبکه نیز تنها عیب آن به نسبت دوربین مدار بسته آنالوگ می باشد.


آشنایی-با-کاربردهای-دوربین-مداربسته-تحت-شبکه آشنایی-با-کاربردهای-دوربین-مداربسته-تحت-شبکه آشنایی-با-کاربردهای-دوربین-مداربسته-تحت-شبکه آشنایی-با-کاربردهای-دوربین-مداربسته-تحت-شبکه آشنایی-با-کاربردهای-دوربین-مداربسته-تحت-شبکه امتیاز : 171| | دیدگاه(0)
صفحات مطالب
1|
جستجوی مطالب
پیوندها
  • خرید بلیط هواپیما
  • سیستم همکاری در فروش بلیط هواپیما
  • نصب قیمت دوربین مدار بسته
  • ارسال پیوند
  • منوی کاربر
  • صفحه اصلی
  • ارسال پیوند
  • عضویت
  • انجمن
  • تماس با ما